RETRO OFFICE HOUSE
  • pl
  • en
  • pl
  • en
  • OGÓLNE ZASADY

    Poniżej znajdziesz zagadnienia związane z zasadami dotyczącymi korzystania z Twojego biura. Jeżeli nie znalazłeś interesujących Cię informacji, daj nam znać lub zajrzyj do swojej umowy.

    CO MOŻNA ZMIENIAĆ W BIURZE

    W przypadku wyprowadzki, biuro powinno być przywrócone do stanu pierwotnego. Wszelkie modyfikacje powinny być możliwe do odwrócenia.

    Bez specjalnego pozwolenia możesz:

    Zawieszać na ścianach plakaty, obrazy, znaki, telewizory.

    Instalować wiszące elementy wystroju.

    Malować ściany i kłaść tynk strukturalny, itp.

    Za specjalnym pozwoleniem możesz:

    Wprowadzać zmiany dotyczące podłóg.

    Wprowadzać zmiany dotyczące okien.

    Wymieniać rolety.

    Umieszczać naklejki na szklanych drzwiach wewnątrz biura.

    Przenosić puszki podłogowe.

    Wprowadzać zmiany dotyczące zastałych elementów wyposażenia biura.

    Wprowadzać zmiany, których nie można usunąć przed wyprowadzką.

    Wprowadzać zmiany, które nie są konieczne z punktu widzenia użytkowania pomieszczenia.

    CZEGO NIE MOŻNA ROBIĆ

    Jeżeli nie uzyskasz na to zgody na piśmie, nie możesz wprowadzać zmian, co do których sprzeciw zgłasza wynajmujący.

    Remont biura

    Mały remoncik? Nie ma problemu! Najpierw musisz jednak uzyskać na niego zgodę zarządcy nieruchomości, który musi zaakceptować projekt wykonawczy i zatwierdzić z Tobą harmonogram prac. Jeżeli prace remontowe będą uciążliwe, np. poprzez generowanie hałasu, muszą być przeprowadzane wieczorem bądź w weekend.


    Nie lada rada

    Prace remontowe zgłoś mailowo zarządcy budynku przesyłając formularz awizacji prac. Prace mogą się zacząć, jak tylko otrzymasz potwierdzenie o wyrażeniu na nie zgody.


    ZMIANY ARANŻACYJNE KROK PO KROKU

    KROK 1

    Zanim młoty zaczną kruszyć mury, a pędzle zatańczą na ścianach, powinieneś o planowanych pracach poinformować zarządcę budynku. Do niego należy wydanie formalnej pisemnej zgody (na przykład mailem) na wykonanie prac. Dopiero jej otrzymanie pozwala rozpocząć remont.


    KROK 2

    Rozpoczęcie prac poprzedza dopełnienie kilku formalności zarówno przez Ciebie jako zleceniodawcę, jak i wykonawcę:

    • przygotowanie dokumentu Zezwolenie na wykonywanie prac, w którym wskazujesz wykonawcę robót budowlanych, podajesz jego dane oraz listę pracowników, którzy zostaną zatrudnieni przy remoncie,
    • przygotowanie szczegółowego harmonogramu prac,
    • przedstawienie przez wykonawcę polisy ubezpieczeniowej,
    • ustanowienie osoby nadzorującej przebudowę, która posiada uprawnienia w specjalnościach niezbędnych do przeprowadzenia prac.

    KROK 3

    Wypełniasz druk Zezwolenie na prace wraz z kompletem dokumentacji technicznej dotyczącej planowanych prac i składasz go u zarządcy budynku.


    KROK 4

    Zarządca budynku lub upoważniony przez niego przedstawiciel weryfikuje projekt i przekazuje Ci ewentualne komentarze.


    KROK 5

    Odbioru prac wraz z przygotowaniem Protokołu odbioru końcowego prac dokonuje kierownik ds. technicznych budynku lub upoważniony przez niego pracownik z działu technicznego.


    KROK 6

    Poproś wykonawcę, by zorganizował prace z uwzględnieniem poniższych zasad:

    • prace głośne i uciążliwe powinny być wykonywane poza godzinami pracy najemców, tj. w dni powszednie w godzinach 18:00 – 6:00 oraz w soboty i niedziele,
    • nie można tarasować dróg ewakuacyjnych, przejść, klatek schodowych, przedsionków oraz korytarzy,
    • należy zapewnić kontener na śmieci, by nie przepełnić ogólnodostępnych pojemników; jego lokalizacja powinna zostać uzgodniona z zarządcą budynku,
    • transport materiałów oraz osób wykonujących prace odbywa się wyłącznie przy użyciu wskazanej windy wraz z jej zabezpieczeniem przed uszkodzeniem mechanicznym,
    • na teren budowy oraz pięter już oddanych do użytku mogą wejść tylko osoby z ważnym identyfikatorem lub przepustką i tylko w godzinach pracy; wszyscy pracownicy zatrudnieni przy remoncie muszą być wyposażeni w kamizelki lub ubrania robocze z nazwą wykonawcy oraz posiadać imienne identyfikatory.

    Części wspólne

    Wolnoć Tomku w swoim domku – ale nie tam, gdzie spotykają się pracownicy różnych firm. W częściach wspólnych nie możesz umieszczać (poza przykładami podanymi w części dotyczącej brandingu) żadnych znaków, informacji, flag, plakatów, reklam itd. Dotyczy to okien, drzwi, korytarzy oraz innych części budynku, które są wspólne – chyba że wyrazimy na to specjalną zgodę. Aby ją otrzymać, upewnij się, że wszelkie komunikaty, które chcesz umieścić w częściach wspólnych, nie rzucają się w oczy i pasują do otoczenia.


    NIE LADA RADA

    W godzinach pracy nie możesz powodować hałasu powyżej 45 decybeli. Niedozwolone są także wszelkie niepokoje lub zapachy, które mogłyby w jakikolwiek sposób przeszkadzać osobom przebywającym w budynku.


    Skontaktuj się z nami

    Chcesz wiedzieć więcej bądź potrzebujesz pomocy? Spokojnie, nasz zespół już na Ciebie czeka! Poniżej znajdziesz dane osób, z którymi najlepiej skontaktować się w sprawach dotyczących tej sekcji.

    Agnieszka
    Lewandowska

    Senior Property Manager
    Agnieszka Lewandowska
    +48 575 767 055

    Zarządca budynku Retro Office House. Zajmuje się sprawami administracyjnymi i finansowymi, ale też szeroko rozumianą koordynacją, nadzorem nad utrzymaniem budynku i relacjami z najemcami. Dlatego dla najemcy to wprost nieoceniona osoba. Ma wszelkie niezbędne informacje o budynku, więc odpowie na każde pytanie i podpowie, jak rozwiązać każdy problem.

    Przeprowadzki
    Renowacje i remonty
    Umowa najmu
    Wydarzenia
    Zarządca nieruchomości
    Zgłoszenia COVID-19
    Zmiany aranżacyjne podczas trwania umowy najmu

    Andrzej
    Basiński

    Property Manager
    Andrzej Basiński
    +48 882 569 174

    Zarządca budynku Retro Office House. Udziela wszystkich niezbędnych informacji dotyczących budynku, jak również zajmuje się sprawami administracyjnymi i finansowymi. Do jego obowiązków należy również reagowanie i rozwiązywanie bieżących problemów najemców.

    Przeprowadzki
    Renowacje i remonty
    Umowa najmu
    Wydarzenia
    Zarządca nieruchomości
    Zgłoszenia COVID-19
    Zmiany aranżacyjne podczas trwania umowy najmu